"По тому дізнаються всі, що ви Мої учні,
якщо матимете любов між собою"


Ін. 13:34–35

Дорогі друзі, хто має молитовну потребу, можете надіслати мені записку з іменами дорогих вам людей, і я буду молитися за них.

Приймаю записки за здоров'я та за упокій.

Я буду поминати їх щоденно на домашній молитві та за Божественною літургією кожного разу, коли буду здійснювати богослужіння.

Записки слід надсилати:

у FACEBOOK:
m.me/savvatiy

у ТЕЛЕГРАМІ:
https://t.me/savatiy_sobko

на ЕЛЕКТРОННУ ПОШТУ:
savvatiy88@gmail.com

Також прошу взаємних молитов.

Нехай спільна молитва об'єднує нас незважаючи на обставини і відстані!



Пожертви як завжди завжди добровільні, в міру Вашого милосердя і можливостей.

Якщо Ви бажаєте зробити пожертву, або у Вас є питання, будь ласка, напишіть мені повідомлення:
m.me/savvatiy

Не забувайте, життя християнина не є і не може бути обмежене подачею записок про здоров'я та упокій, важливо приходити на служби в храм самим, разом з усією Церквою молитися за церковним богослужінням про дорогих і близьких Вам людей, сповідатись і Причащатись, а також не залишати домашньої молитви про них!

Що таке Сорокоуст

Це особливе церковне молитовне поминання християнина протягом сорока літургій. Церква молиться за здоров’я живих та за упокій померлих, тому що у Бога немає мертвих – «Бо в Нього всі живі» (Лк. 20: 38). Тож, сорокоусти подають у храмах як за здоров’я живих, так і за упокій спочилих.
▫️Чому саме сорок літургій триває таке особливе церковне поминання?
Число сорок – дуже знакове для церковної традиції, воно символізує собою досконалу повноту буття і дуже часто зустрічається у Священному Писанні. Сорок днів і сорок ночей тривав на землі потоп (Бут. 7: 17), після сорока днів Ной відчинив зроблене ним вікно ковчега і випустив ворона, щоби бачити, чи спала вода з землі (Бут. 8: 7), сорок років єврейський народ поневірявся в пустелі, пророк Мойсей сорок днів і сорок ночей провів на горі Синай, царі Давид і Соломон правили по сорок років, Спаситель після Свого Хрещення постував в пустелі сорок днів, а до Свого Вознесіння Господь впродовж сорока днів являвся Своїм учням, навчаючи їх таїн Царства Божого. В Церкві Христовій був сприйнятий ще старозавітний звичай оплакувати померлих протягом сорока днів. Зазвичай, дитину хрестять після того, як їй виповнилося сорок днів…
▫️Як і коли поминають тих, за кого подали сорокоуст?
У православних храмах за Божественною літургією, під час проскомидії (першої частини літургії), виймається часточка з просфори з поминанням імені живого або померлого (за кого замовлений сорокоуст). В кінці літургії з молитвою «Обмий, Господи, гріхи тих, що тут поминалися, Кров’ю Твоєю Чесною, молитвами святих Твоїх» священник опускає часточки в чашу з Кров'ю Христовою. Таким чином відбувається поминання протягом сорока літургій.
▫️Сорокоуст – це сорок днів?
Ні, це сорок літургій. Якщо в храмі звершується богослужіння щодня, то людину, за яку подали сорокоуст, будуть поминати на літургії протягом сорока днів. Але якщо, наприклад, літургію в храмі служать не щодня (як часто відбувається, наприклад, у сільських храмах), то сорок літургій можуть календарно розтягнутися на більше, аніж 40 днів. В монастирях богослужіння звершують щоденно. До того ж, варто враховувати й особливості церковного богослужбового року. Наприклад, під час Великого посту, Божественна літургія за чином святителя Іоана Золотоустого та Василія Великого, на яких відбувається поминання, звершується в суботу та неділю і великі свята.
▫️Як правильно подати сорокоуст?
Можна звернутися до церковної лавки, продиктувати або записати у визначену книгу імена людей, за яких ви хочете подати сорокоуст (вказати у родовому відмінку ім'я, дане людині при хрещенні). В книзі вказується також певні дати, протягом яких людину будуть поминати за богослужінням. Зазвичай, подаючи сорокоуст, люди здійснюють пожертви на храмові потреби.
Молитва за своїх ближніх – це особливий вияв нашої любові, турботи і пам’яті. Дбаючи про духовні потреби вірян, наша Церква завжди відкрита для молитовної підтримки усіх, хто з вірою та надією прагне цього.

Не забувайте, життя християнина не є і не може бути обмежене подачею записок про здоров'я та упокій, важливо приходити на служби в храм самим, разом з усією Церквою молитися за церковним богослужінням про дорогих і близьких Вам людей, сповідатись і Причащатись, а також не залишати домашньої молитви про них!
Якщо ви просите про молитву за себе і своїх близьких, треба розділяти і доповнювати її, брати участь в цій молитві!

Для пожертв:
▪️ за номером картки Monobank:
4441111040253092

▪️ Переказ на картку monobank:
https://send.monobank.ua/932Rwavz1A

▪️ за номером картки Приватбанк:
4149439025717004

▪️ Переказ на картку Приватбанк:
https://www.privat24.ua/send/dgzxr

▪️ buymeacoffee.com/savatiy

▪️Wise: https://wise.com/pay/me/oleksiis605

▪️PayPal: okbos.ua@gmail.com

▪️Bitcoin: bc1qh3ugv9hlfjq0u99akkm24crhv6a7l3vkd2s8q3

▪️ETH: 0x0008EAFa4b1FbbbbfFCD716EAA3aF76C71e29AED
(Щоб дізнатися додаткові реквізити, напишіть мені повідомлення)

З повагою, Ваш ігумен Саватій

☁️ Best offers ☁️ Free delivery ☁️ Perfect design ☁️ Comfort ☁️ Support 24/7 ☁️ Vibes
☁️ Best offers ☁️ Free delivery ☁️ Perfect design ☁️ Comfort ☁️ Support 24/7 ☁️ Vibes

Божої помочі та благословіння усім нам!
Нехай береже всіх Господь!
З любов'ю у Христі, Ігумен Саватій Собко

© 2024 Ігумен Саватій (Собко).